OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Faaliyet Raporu

Öğretmenlere ve yeni nesillere örnek teşkil edecek ülkemizin dîn eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan bilim insanlarının ve öncü şahsiyetlerin hayatlarının incelenmesi
DKAB Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Faaliyet Raporu

25-03-201925-03-201925-03-2019

 

Öğretmenlere ve yeni nesillere örnek teşkil edecek ülkemizin dîn eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan bilim insanlarının ve öncü şahsiyetlerin hayatlarının incelenmesi kapsamında ülkemizde İmam Hatip Okullarının kurulmasında çok emeği bulunan M.Celalleddin Ökten’in hayatının anlatıldığı belgesel gösterimi, ilçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri tarafından 25.03.2019 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Şehit Polis Mehmet Ünaldı Kütüphanesi’nde izlendi. 

İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri belgeseli izledikten sonra yapmış oldukları değerlendirmede; “Celal Hoca’yı sadece o günün şartlarıyla değil, bugünden bakarak da anlamamız gerektiğini, eğer anlamaya çalışırsak, yeni neler katabileceğimizi daha iyi idrak ederiz diye düşünüyoruz. Celal Hoca’yı başarıya götüren en önemli şeylerin başında aşkı, heyecanı, kararlılığı geliyor.  Celal Hocalarımızın bize bıraktığı imam hatip modeli, İslam dünyası için çok kıymetli bir model. Bize bıraktıkları bu emaneti, bugünün şartlarında yeniden masaya yatırarak, geliştirerek, bir şeyler katarak devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyoruz.” Açıklamasında bulundular. 

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.