OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlamaları Coşkuyla Gerçekleştirildi.

İlköğretim Haftası Kutlamaları Coşkuyla Gerçekleştirildi.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması Nedeni ile 28 Eylül-02 Ekim İlköğretim Haftası Yapılan Etkinliklerle Kutlandı.

İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Hacı DİNLER´in, idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 

Daha sonra Hasanbeyli İlkokulu´nda Bahçe ilçe kaymakamı ve aynı zamanda Hasanbeyli İlçe Kaymakam vekili Sayın Mehmet Alper ÇIĞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Hacı DİNLER, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katılımları ile kutlama programı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Hacı DİNLER yaptığı açılış konuşmasında: Öğrenci,öğretmen ve velilere yönelik olarak “İnsanın diğer canlılardan ayıran en önemli özellik, aklı ve zekasıdır. Fakat akıl, kendiliğinden gelişemez. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten bilgilerle zenginleştiren okuldur. Çünkü okul, bir eğitim ve öğretim yuvasıdır, insanın yetiştirildiği yerdir.

  Yeni Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz.

 Bu nedenle; değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum. 

      Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olması hedefimizdir.

 Amacımız bilgi aktarmak değil,bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik,özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır.    

Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için  kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz ve çocuklarımıza en iyi eğitimleri vermeliyiz.

Ülkemiz, okuyabilmek uğruna yirmi kilometreyi çıplak ayakla yürüyen öğrencilerden, bir sınıfta doksan, bir sırada birlikte oturan beş öğrenciden, bilgisayarın ancak adının bilindiği günlerden bu günlere geldi. Sizler, ilçemizde ortalama 25 kişilik sınıflarda, tek kişilik sıralarda, çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış okullarda, yetkin öğretmenlerin elinde eğitim görüyorsunuz. Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimiz, geçen yıl abi ve ablalarınızın yakaladığı başarıları daha da ilerilere taşımanız  olacaktır . Kısaca "tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak"

Varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. Son zamanlarda daha da önem kazanan; insanları sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan anlayışı ve yaklaşımı olan bireyler olarak yetişmelisiniz.

            Amacımız, Okul idarecileri, öğrenci velileri, öğretmenler ve tüm eğitim camiası hep birlikte hareket ederek  öğrencilerimizi, Milli Eğitimimizin genel amacı doğrultusunda, milli-manevi değerlerine bağlı, kendini tanıyan ve başarıyı gaye edinmiş bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız. Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak bu eğitim-öğretim yılını hep birlikte başarıyla tamamlayacağımız noktasında eğitim camiasına inancımız ve güvenimiz tamdır.

 Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Kendilerine güvenen,  üreten, düşünen ve ülkemizi daima ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirmek üzere yarınlarımızın teminatı olan biricik evlatlarımızı öncelikli olarak milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, özü sözü bir ve doğru olan iyi birer insan ve iyi birer vatandaş olarak yetiştirmek hepimizin en büyük isteği ve hedefidir.

Devletimizin,öğretmenlerimizin ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarınızı,öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil,eğitim yönünden de gelişmesi için imkanlarınızı sonuna kadar kullanınız.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının öncelikle ülkemize,Hasanbeylimiz’e ,sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ,başarılı ve kazasız-belasız bir yıl olmasını yüce ALLAH´tan niyaz  ediyorum.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin ve sevgili öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyor, en derin sevgi,saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. 

” dedi.

 Program, öğrenci şiirleri,bayrak teslimi ve ödül töreni ile sona erdi.

2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları2015-2016 İlköğretim Haftası Kutlamaları

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.