OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı DİNLER´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı DİNLER´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Her 29 Ekim’de olduğu gibi bugün de, milletçe büyük bir gururun haklı sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Anlamlı yıl dönümünü coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, bizi biz yapan değerleri bir kez daha hatırladığımız bayramlarımızdandır.

Geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyet, milletimizin istiklâlini kazanabilmek için giriştiği millî mücadelenin sonunda elde edilen büyük zaferin adıdır. 

Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Tarihimiz, Türk milletinin, vatanı üzerine gelebilecek tehlikeyi sezdiğinde nasıl kenetlendiğini, büyük bir azim ve kararlılıkla her türlü tehdidi nasıl bertaraf ettiğini bizlere her zaman göstermiştir. Bunun en yakın örneklerinden birisi ise yaşadığımız 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesiydi. Aziz milletimiz o gece içerideki ve dışarıdaki tüm düşmanlarına gücünü bir kez daha ilan etti.

Türkiye Cumhuriyeti´nin en büyük özelliği ise sadece kendi vatandaşlarının değil aynı zamanda bölgemizdeki ve tüm dünyadaki mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların umut kaynağı olması ve her zaman barışı ilke edinmesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına adım adım yaklaşırken, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış hem de birlik ve beraberliğimizle oluşturacağımız sinerji sayesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün de dediği gibi gerek sosyal gerek ekonomik gerekse bilimsel olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkmış olacağız.

Bayrağımız, bu topraklarda geçmişten aldığı ışıkla geleceğe doğru dalgalanıyorsa şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Şairin deyişiyle, “Bu eşsiz İstanbul, bu tek Edirne, Bu örnek Kayseri, Sivas, Erzurum, Bu Fırat, Menderes, Çoruh, Ergene, Bu İzmir, Adana, Urfa, bu Çorum.”… Vatan topraklarının her bir karışı bizim içim mukaddestir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 

 

Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                            Hacı DİNLER

                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü 

 

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.