OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı DİNLER´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı DİNLER´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Her 29 Ekim’de olduğu gibi bugün de, milletçe büyük bir gururun haklı sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Anlamlı yıl dönümünü coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, bizi biz yapan değerleri bir kez daha hatırladığımız bayramlarımızdandır.

Geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyet, milletimizin istiklâlini kazanabilmek için giriştiği millî mücadelenin sonunda elde edilen büyük zaferin adıdır. 

Cumhuriyetimizi büyük bir inançla geleceğe taşımak için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve ulusumuzun birliğinin önemi büyüktür. Ülkemizin hak ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşabilmek için, devraldığımız bu kıymetli mirasın sahipleri olarak gayretle çabalamaktayız. 

Cumhuriyetimizin  değerlerini özümseyerek günümüze taşıyan milletimiz; birlik ve beraberlik içinde, farklı dil, inanç ve kültürleriyle bir arada yaşayan; güçlü bağlarla birbirine kenetlenmiş büyük bir ailedir. 

Bayrağımız, bu topraklarda geçmişten aldığı ışıkla geleceğe doğru dalgalanıyorsa şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Şairin deyişiyle, “Bu eşsiz İstanbul, bu tek Edirne, Bu örnek Kayseri, Sivas, Erzurum, Bu Fırat, Menderes, Çoruh, Ergene, Bu İzmir, Adana, Urfa, bu Çorum.”… Vatan topraklarının her bir karışı bizim içim mukaddestir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 

 

Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                            Hacı DİNLER

                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.