OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP 2018-2019 KASIM DKAB ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM PROGRAMI

Eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan veya yıllarca öğrenci yetiştirmiş/yetiştirmekte olup eğitime adanmış bir hayat yaşayan ya da bu uğurda mücadele verirken şehit olan öğretmenlerimizin örnek hayatları ve eğitim çalışmalarının incelenmesi
DÖGEP 2018-2019 KASIM DKAB ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM PROGRAMI

Eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan veya yıllarca öğrenci yetiştirmiş/yetiştirmekte olup eğitime adanmış bir hayat yaşayan ya da bu uğurda mücadele verirken şehit olan öğretmenlerimizin örnek hayatları ve eğitim çalışmalarının incelenmesi amacıyla Şehit Öğretmen Yasemin TEKİN’i 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne de denk gelmesi sebebiyle Hasanbeyli İlçe Müdürlüğü’ne bağlı olarak Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu ve Çok Programlı Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri İsmail TÜRKMENOĞLU, Hasan PEKÖZ, Şule BAKIR, İlknur YOKUŞ ve diğer branş öğretmenlerinin de katılımıyla kabri başında dualarla anıldı.
29.7.1962´de Osmaniye´de doğan Yasemin TEKİN, Kırşehir Çiçekdağı nüfusuna kayıtlı olup, babası Mehmet, annesi Hatice´dir. Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Yasemin TEKİN, Bitlis İli Merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu Okulda görevli iken, 25.10.1993 tarihinde kendisi gibi öğretmen olan eşi Bayram TEKİN ve tek çocuğu olan kızı Betül ile birlikte şehit edilmiştir. 

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.