OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Aralık Ayı Faaliyet Raporu

DKAB Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Aralık Ayı Faaliyet Raporu

DKAB derslerinde etkin dinleme, beden dili, etkili ve güzel konuşma, sunu araçları, etkili sunum teknikleri ve sunum uygulamaları, süreç izleme ve değerlendirme tekniklerini değerlendirme ve uygulama kapsamında Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Rehber Öğretmeni Berkay AKALIN tarafından Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu ve Çok Programlı Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine sunum yapıldı.

 

Yapılan sunum sonunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri olarak yapmış olduğumuz değerlendirmede öğretmen öğrencilere karşı açık görüşlü ve objektif olmalıdır. Öğrencilerin beklenti ve gereksinimlerini dikkate almalıdır. Eğitim ile ilgili sorunları bilimsel yöntemlerle araştırabilmeli ve eğitimde bireysel farklılıkları dikkate almalıdır. Yenilik ve gelişmelere açık kendini sürekli yenileyebilmeli ve toplumsal değişmeleri anlayıp yorumlayabilmelidir. Eğitim teknolojisindeki gelişmeleri yakından izlemeli ve araştırmacı bir yapıya sahip olmalıdır.   

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.