OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı DİNLER´in Yarı Yıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı DİNLER´in Yarı Yıl Mesajı

Huzurlu ve başarılı bir dönemi geride bırakarak 2018-2019 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktayız.

Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın yaşanmasına katkıda bulunan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca, çocuklarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyorum.
 
Sevgili Öğrenciler;

Başarının üst sınırı yoktur ama başarının temel şartı başarıya inanmaktır. Telafisi mümkün olan başarısızlıklar sizleri üzmesin. Kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar, sınav sonuçları kadar duygusal ve davranışsal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir. Bu açıdan değerlendirdiğimizde almış olduğunuz karneyi başarı ya da başarısızlığın göstergesi değil, tatilde eksiklerin tamamlanması için bir fırsat olarak görmemiz gerekir. Buna bağlı olarak sizlerden tatil süresince öncelikle sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi ve eksik kaldığınız konularda bu eksiklikleri tamamlamak üzere çalışmanızı, özellikle kitap okuyarak vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum. İkinci dönem, dinlenmiş olarak daha mutlu, daha umutlu ve daha azimli olarak okullarınızdaki yerinizi almanızı diliyorum.
 
Saygı Değer Veliler;


Çocuklarımızın başarılarına olduğu kadar başarısızlıklarına da bir o kadar sahip çıkmalıyız. Doğru yönlendirme, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında gayretinizi bekliyorum. Öğrencilerimizin eksik kaldığı noktalarda ikinci dönemde başarıya ulaşmalarının sağlanması, öğretmenleri ile iletişim içerisinde, birlikte hareket ederek ancak onlara verdiğiniz destek ile mümkün olacaktır.

Aile üyelerinin hep birlikte geçireceği bu tatil dönemi iletişim, aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen zaman, çocuklarına model olma, onları tanıma ve gelişimlerini görebilme açısından da bir fırsat olacaktır.
Siz değerli velilerimize çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Eğitim öğretim sistemi içerisinde en büyük ve en fazla özveri gerektiren bölümü üstlendiğinizi biliyoruz. Bununla birlikte her şeye rağmen görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni, hatta çoğu zaman şartları zorlayıp fedakârlıklar yaparak elinizden gelenin fazlasını da yaptığınızı ve başardığınızı da görüyoruz. Bu gayretiniz için sizlere öğrencilerimiz, velilerimiz ve geleceğimiz adına içtenlikle teşekkür ediyorum.
        
Karneleri nasıl olursa olsun, tüm öğrencilerimizi çok sevdiğinizden, onlara güvendiğinizden ve en güzel şekilde onlara destek olduğunuzdan eminim.

Bu düşünce ve inançla, hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş değerli yönetici ve öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıkla, güzel bir tatil geçirmelerini ve yeni döneme dinlenmiş olarak başlamalarını temenni ediyorum.
 Bugüne sağlıklı bir şekilde gelmemizi sağlayan,  her tür desteğini esirgemeyen, başta öğretmenlerimize, yöneticilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personellerimize en kalbi duygularımla teşekkür eder, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarak iyi tatililer dilerim.

 

                                                                                                                          Hacı DİNLER
                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.