OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Dinler'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Dinler'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, büyük Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

Cumhuriyet; bir Milletin her türlü zorluğa,imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur. 

Milletimiz, her daim şanlı tarihinden güç almış, asırlardır tereddütsüz bir şekilde toprağına ve devletine canı pahasına sahip çıkmıştır. Hiçbir dönemde vesayete boyun eğmeyen aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde de tüm dünyaya bir kez daha bağımsızlığını haykırmıştır.

Bizler bu inançla, birlik ve beraberliğimizden aldığımız ilham ile büyük Türkiye idealimiz adına canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Şüphesiz ki, sahip olduğumuz köklü devlet geleneğimiz ve sarsılmaz milli şuurumuz gücümüze güç katacak, cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'te hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacaktır.

Bayrağımız, bu topraklarda geçmişten aldığı ışıkla geleceğe doğru dalgalanıyorsa şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Şairin deyişiyle, "Bu eşsiz İstanbul, bu tek Edirne, Bu örnek Kayseri, Sivas, Erzurum, Bu Fırat, Menderes, Çoruh, Ergene, Bu İzmir, Adana, Urfa, bu Çorum."? Vatan topraklarının her bir karışı bizim içim mukaddestir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını; vatan uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 

 

                                                                                                    Hacı DİNLER
                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.