OSMANİYE HASANBEYLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Ekim Ayı Faaliyeti Yapıldı

...
DKAB Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) Ekim Ayı Faaliyeti Yapıldı

İlçemiz DKAB Öğretmenleri tarafından öğretmenlik mesleğinin vazgeçilmezlerinden olan "dostluk", "şefkat", "merhamet", "saygı", "azim", "kararlılık", "sabır", "sebat" ve "fedakârlık" değerleri ve kavramları kapsamında Fethi GEMUHLUOĞLU'nun 22 Kasım 1975 tarihinde "Dostluk" üzerine yapmış olduğu konuşmayı okuyup değerlendirmesi yapıldı.

 

 

Yapılan değerlendirmelerde Fethi GEMUHLUOĞLU'nun makalesinde de söylediği üzere Türkiye'deki yanlışlık tenkid fikrinden başlıyor. Bir kimse veya şeyin iyi veya kötü taraflarını bulup meydana çıkarmaktır. Tenkid yapıcı veya yıkıcı olabilir. Tenkitten maksat, doğrunun ve yanlışın iyi niyetle ortaya konulması, hakikate ulaştıracak yolun ve imkânların gösterilmesidir. Sadece yanlışı söylemek, doğruyu göstermemek yıkıcı bir tenkiddir. O yüzden yanlışlıkla dost olmamak, fikre dost olmamak gerekir. İnsana dost olmak, fikre dost olmak, coğrafyaya dost olmak, tarihe dost olmak, kendi vücûduna dost olmak, komşuya dost olmak, gibi kademe kademe, ama entegre bir bütün içinde bütün dostluklar söylenmeye mecbûrdur. Bütün dostluklar söylenmelidir. 

Hasanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyet Mah. Hasanbeyli Merkez/Osmaniye Türkiye - 0328 664 85 63-64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.